ALİ RIZA DEMİRCAN İLKOKULU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Müzik kulağınız varmı ?

Müzik kulağınız varmı ? Empty Müzik kulağınız varmı ?

Mesaj  Misafir Ptsi Nis. 05, 2010 7:01 pm

eveeet geldik konuya. ilk soruyla başlayalım. nedir bu müzik kulağı ??? günümüzde Türkiye de bir çok sanatçı var. ve %90 ının müzik kulağı çok kötü. örnekmi. mesela ismail yk soyadı her neyse işte facebook diye bir şarkısı çıktı. zaten son sahneleri araklamışlar amerikan filminden. zaten şarkı denemez buna. anca ya çocuk şarkılarına yada yamyamların duası olabilir. düşünsenize yamyamın elindesin ismail yk dan bir şarkı söylüyorsun seni tanrı sanıyorlar. zaten şarkıdaki tipleride çok aramışlar. neyse konuya dönelim. müzik kulağı benim deyişimle (realy music) yani gerçek müzik diye nitelendiriyorum. örnekmi ohooo çok var. queen, hypnogaja vb. tabi zevke göre değişir. şimdi aklınızda soru oluşuyor. neden bu isimlere gerçek müzik deniyor. gerçek müzik halka da hitap etmeli. isterseniz süper müzik olsun ama 3-4 kişi ile bu iş yürümez. halk sevmeli. queen mesela bütün şarkıları halk tarafından sevildi. nooldu

güzel müzik + halk = realy music / gerçek müzik. gerçek müzikte unutulmayan demektir. hem halk severse = para sahibi olursun. para = güç demektir. güç =unutulmamak çok sıktım biliyorum ama ilk kez ilham geliyor. hıh keyfimi kaçırdınız gitti. buda yazının oh diceğeniz bölüme yaklaştığını işaret ediyor.

http://tonometric.com/adaptivepitch/

şimdi bu siteye girdik. naaptık. sağda olan 4 seçenek var. onlardan birine tıkladık. nooldu. hiç bir şey olmadı. şimdi tekrar tıklıyoruz (gerçekten ilkinde bişey olmucak) bu sefer bir site açıldı. önde yeşil bir butonda play now var. sakın tıklamıyoruz ona. aşşağı iniyoruz. orada bölüm var. yüklenmesini bekliyoruz. yüklenmişşe start teste tıklıyoruz. mesela baş bölümde rhythim teste girdik (ritim test) sana şarkı veriyor. o bitiyor. sonra 1 tane daha veriyor. eğer ritim aynıysa same (yeşil buton) değilse different (kırmızı buton) a tıklıyoruz. ortada > şeklinde ok işareti var. üzerinde 10 remaing falan yazıyor. eğer şarkıyı kaçırmışsak oradan tekrar alabiliriz. toplam 10 dinleme hakkımız var.
sadece bu ritim için geçerli ama. ritim bölümündede 25 adet ritim var. hepsini sırasıyla yapınca bir seçenek çıkıyor. yaşınız kaç falan. onları doldurun size sonucu verecektir

Laughing +R3P VEREN REPLENİR Laughing
Oğuz Kaan YILMAZ

Misafir
Misafir

Müzik kulağınız varmı ? Empty Geri: Müzik kulağınız varmı ?

Mesaj  Misafir Cuma Nis. 09, 2010 5:58 pm

Facebook,Facebook Very Happy Güzel paylaşım !! Gerçekten Türk müziği can çekişiyor İsmail Yk yüzünden Facebookdan nefret ediyorum yaa Very Happy
Türkçem düzelmiş ama değil mi Arkadaşım!!!!! Cool Cool

oquzz// evet düzelmiş =)

Misafir
Misafir